• A MAGYAR NÉPMESE NAPJA

Életre kelt a mesesarok

Immáron negyedik alkalommal emlékeztünk meg iskolánkon a Magyar Népmese Napjáról. Elsőseinket Bitter Karolinka, 9.o.tanulónk (többszörös aranysávos minősítést szerzett az Ipolyi Arnold Mesemondó Fesztiválon) szórakoztatta szebbnél szebb mesékkel. Talpraesett nyolcadikosaink varázsoltak a kicsinek egy rögtönzött bábelőadást, mellyel Zöldségország királyságába kalauzolták el őket. Együtt oldották meg a rejtélyt, hogy a gonosz Hagymaboszit milyen fortéllyal  tudja legyőzni Petrezselyemkirályfi, hogy a mese végén elnyerje a szépséges Répakirálykisasszony kezét. Az előadást mindenki nagyon élvezte. A nap folyamán az alsósok népmeséket néztek és dramatizáltak, majd mindenki elkészített a számára legkedvesebb mesehőséről egy könyvjelzőt.