• Módosított iskolai jelzőlámpa - Školský semafor

• Tisztelt Szülők!

Az iskolai jelzőlámpát 2021.november 26-án aktualizálták. Csütörtöktől új korlátozások léptek érvénybe az iskolákban is. A legfontosabbakat közöljük, de a minisztérium oldalán az egész dokumentum megtalálható.

2021.november 26-tól:

• a tanulóknak az osztályban, tanítási óra alatt is maszkot kell viselniük,
            • nem váltogathatják az osztálytermeket, nem keveredhetnek a szünetek alatt sem,
            • nem keveredhetnek a tornaórákon, hittanórákon sem,
            • nem működhetnek a szakkörök,
            • nem müködhet a művészeti iskola által indított táncszak sem.

Ezen a héten iskolán piros besorolásban van, mivel 3 pozitív esetet jelentettek. Az új módosítás szerint:

• amennyiben a tanuló otthoni öntesztje pozitív lesz, az osztály és akikkel közeli kontaktusban volt a pozitivitását megelőző két napon belül, vagy mikortól tüneteket produkált, haladéktalanul karanténba vonulnak (nem kell megvárni a pozitív Ag vagy PCR tesztet sem), a szülő értesíti erről a gyermekorvost, és bejelentik gyermeküket PCR tesztre a korona.gov.sk oldalon
            • azon szülők, akik igényelték az otthon végezhető Ag teszteket gyermekük számára, felhasználásukat kötelesek jelenteni az iskola EduPage oldalán, (ajánlott a heti kétszeri tesztelés)
            • amennyiben a tanuló pozitívan lett tesztelve (bármely tesztelési forma) a szülő köteles erről haladéktalanul értesíteni a gyermeke osztályfőnökét vagy az iskola igazgatóját,
            • ezek után köteles értesíteni a gyermekorvost is, aki meghatározza a további lépéseket,
            • az iskola OTP módban működik az alkalmazottak számára, vagyis oltott, tesztelt vagy a betegségen átesett alkalmazottak dolgozhatnak csak.

Az iskola épületébe csak oltott vagy a betegségen már átesett személy léphet, az igazgató előzetes beleegyezésével. A szülő az osztályfőnökkel vagy az igazgatósággal való kommunikációra használja az Edupage oldalt, e-mailt, telefont. Személyes találkozásra az antigéntesztek átvételekor kerülhet csak sor.

A napköziotthont látogató gyermekek szülei sem léphetnek az iskola épületébe, telefonon kell felhívni a napközis tanító nénit, aki a gyermeket elengedi. Reggel a szülők csak a bejáratig kísérhetik gyermeküket.

Ha bármilyen egyéb kérésük, kérdésük akad, kérem jelezzék az osztályfőnöknek vagy az igazgatóhelyettesnek.

A megértést köszönjük! Vigyázzunk egymásra! Jó egészséget!

• Karantén - tájékoztató

• Tisztelt Szülők!

Sajnos iskolánkat sem kerülte el a koronavírus, éppen ezért a következő tájékoztatást, útmutatót a nyitrai Regionális Közegészségügyi Hivatal ajánlása alapján tesszük közzé. Alapos, fontos információkat tartalmaz a karanténnal kapcsolatban, kitérve arra, hogy kire nem vonatkozik a karantén, ki a közeli kontaktszemély, milyen kötelessége van a szülőnek, ha gyermeke koronavírus tesztje pozitív lett. Kérem olvassák el figyelmesen! Viselkedjünk felelősségteljesen, így vigyázzunk egymás és sajátunk egészségére!