• Új lehetőségek a 2022/23-as tanévben iskolánkon

• A Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola értesíti a Tisztelt Szülőket és a Tanulókat, hogy a 2022/23-as tanévtől kezdve újra megynyitja kapuit iskolánkon.

A jövő tanévtől már nemcsak táncszakot indít ( színpadi tánc, modern tánc, jazz tánc, balett alapok, showtánc), hanem képzőművészetet is tanítanának. Az alábbi technikákkal foglalkoznának a gyerekek: rajz, festés, grafika, üvegfestészet, kerámia, fazekaskorongon agyagedények készítése, népművészeti technikák.

A képzés csoportosan látogatható. Minden évfolyam végén bizonyítványt kapnak a gyerekek.

Az oktatás a gyermekek megszokott környezetében történik, utazás nélkül, az iskolában.

Egyszeri beirtakozási díj (36 euró) befizetését követően az oktatás kilenc évig teljesen ingyenes!

Szeretettel várunk minden érdeklődőt, bővebb információkért keressék az osztályfőnököket és az iskola igazgatóságát.

A jelentkezési lapok az iskolában elérhetőek, beíratkozás május 15-ig.

Szeretettel várunk minden kis diákot és érdeklődőt!

Tájékozódni lehet a művészeti alapiskola elérhetőségein:

www.szusart.sk         facebook: Szuš Czafrangó Sylvia

• FÖLD NAPJA

• 2022.április 22. - Föld napja az iskolánkon

Tegyünk mi is azért, hogy élhetőbb maradjon a bolygónk!

Az egész nap egy projektnap lesz, mely keretén belül tanulóink:

- egy játékos interaktív előadást hallanak a felső tagozatosok előadásában a Földet károsító hatásokról,

- kvízjáték - Ki tud többet a Földről?, külön az alsó- és felső tagozatosoknak, a győztes osztály jutalomban részesül. :-)

- feladatlapok, színezők, aktivity.

És ha már mindent elméletben megtanultunk, kamatoztassuk ezt a gyakorlatban is, legyünk hasznosak, tegyünk mi is környezetünkért!

- szemétszedés az iskolaudvaron és a környező utcákban,

- virág- és faültetés,

- díszbokrok, fák nyírása,

- a levendulás és a mezítlábas ösvény gyomtalanítása,

- az iskolaudvar előtti árok kitisztítása,

- a mezítlábas ösvény tartószerkezetének újrafestése.

Közös erővel sokat tehetünk jövőnk érdekében! Kérünk benneteket, hogy az időjárásnak és az elvégzendő munkafeladatoknak megfelelő öltözetben gyertek! Szerszámokat, kesztyűket, zsákokat biztosítunk.

• Beíratás az 1.osztályba

• Kedves Szülők!

A Pongrácz Ágoston Alapiskola értesíti Önöket, hogy az első évfolyamba történő beíratás 2022. április 7-én 9:00 órakor kerül megrendezésre az iskola épületében.

Mire van szükségem a beíratáshoz?

• a gyermek születési anyakönyvi kivonatára (rodný list)
            • a szülő/törvényes képviselő személyazonosító igazolványára (občiansky preukaz) mindkét szülő esetén
            • a gyermek egészségbiztosítási kártyájára (preukaz poistenca)

A 2022/23-as tanévre kötelesek a törvényes képviselők azokat a gyerekeket beíratni, akik augusztus 31-ig betöltik a 6.életévüket.

A felvételi kérvény letölthető és nyomtatható az alábbi linkről. Amennyiben a szülő nem tudja letölteni, a kitöltésre módja lesz a beíratás napján.

Várunk mindenkit sok szeretettel!